Bolest pri dojceni

Marika    07.11.2014, 17:29

Dobry den, prosim o Vasu radu ako dalej pokracovat. Dcerka ma 11 mesiacov, plne dojcena+prikrmy. Odkedy jej narastli zubky je pre mna dojcenie doslova utrpenim. Ona sa zakazdym prisaje mam pocit,ze zubami a pocas celeho dojcenia sa neviem dockat chvile, kedy uz pusti prsnik. Zopar krat ma uz aj uhryzla. Dokladne som si prsniky prezrela, nemam tam ziadnu ranku ani kandidozu, s tou uz mam skusenosti, takze by som to poznala. Ak to neprestane uvazujem aj nad odstavenim, aj ked to bude tazke, lebo pit z flase odmieta,cokolvek pit odmieta z flase.Dakujem za odpoved.

Milá Marika,

bolesť pri dojčení a hryzenie nepatria k dojčeniu a dajú sa riešiť. To znamená, že nie je potrebné ani sa trápiť a prežívať pri dojčení bolesť, ktorá dokáže byť pri bolestivých bradavkách skutočne hrozná, a nie je potrebné ani dojčenie ukončiť. Skutočnosť, že dieťa má zuby, sama o sebe nie je príčinou toho, čo zažívate. Deti bývajú bežne dojčené niekoľko rokov a väčšinu toho času majú zúbky – takéto rany a bolesť nie sú súčasťou bežného dojčenia. Takáto situácia je často prejavom infekcie bradaviek, ktorá sa ešte viac vyostrí, ak bábätko poškodené tkanivo poškodzuje ešte ďalej zúbkami. Infekcia bradaviek sa nemusí prejaviť viditeľnými ranami na bradavkách a táto infekcia môže vyzerať inak ako tá, ktorú si pamätáte z minulosti. Je možné túto situáciu riešiť, obráťte sa na poradkyňu pri dojčení osobne:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

Poradkyňa s vami preberie celú situáciu, spoločne vyhodnotíte výdatnosť dojčenia, pretože niekedy bábätká hryzú aj vtedy, ak sa zníži tvorba mlieka. Poradkyňa navrhne účinné spôsoby, ako liečiť bradavky:

http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/materialy-pre-poradkyne/kandidoza/

Prečítajte si aj tento článok:

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/hryzenie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bolest pri dojceni