Dojcenie a atopicky ekzem

Lucia Micik    25.11.2014, 10:31

Syn ma 13mes. stale sa dojcime a papa vsetko boli sme na alergologii a nemusime sa vyvarovat ziadnym potravinam.Ma vsat atopicky ekzem a ja mam silnu alergiu na pel.Neviem ci ho mam prestat dojcit alebo nie.Totizto zacal sa castejsie dojcit a ekzem sa mu zhorsil.Dakujem za odpoved

Milá Lucia,

je mimoriadne dôležité, aby ste pokračovali v dojčení. Píšete, že sa nemusíte vyvarovať žiadnym potravinám - tak potom prečo by ste sa mali "vyvarovať" materskému mlieku? Prečo by ste mali prestať dojčiť? Materské mlieko je v týchto situáciách nesmierne dôležité.

To, že sa synčekovi ekzém zhoršil, je pravdepodobne len časová zhoda náhod. Ekzém sa niekedy zhoršuje a niekedy zlepšuje. 

Materské mlieko je jedinečné, má v sebe nesmierne množstvo látok, ktoré vášmu synčekovi pomáhajú, ktoré budujú jeho imunitu, budú mu pomáhať, ak ochorie. A navyše dojčenie je viac než len príjem materského mlieka - dojčenie zmierňuje bolesť a upokojuje dieťa, ktoré napríklad ekzém svrbí.

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a atopicky ekzem