Lieky a kojenie 2 ročnej dcery

Maria    21.11.2014, 13:33

Moja dcera ma 22 mesiacov mam problem s chrbticou a doktor mi predpisal dorziflex, Aulin (granulat na peroralnu suspenziu1x1 , a Reparil dragees 3x1. kojim uz malo vedsinou vecer v noci si 5x za 24 hodin dakujem Maria

Milá Maria,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod, aby ste tieto lieky neužívali popri dojčení. Všetky tieto lieky nepredstavujú pre dojčenie vôbec žiaden problém - môžete i naďalej dojčiť popri ich užívaní bez obmedzení.

Dorziflex je vysoko viazaný na bielkovinu, preto sa do materského mlieka nedostáva.

Prečítajte si k tomu aj tieto informácie:
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Lieky a kojenie 2 ročnej dcery