Veral 75 injekčně během kojení

Evka    25.11.2014, 10:07

Dobrý den, chtěla bych se optat zda je možné kojit během užívání léku Veral (injekční forma). Mám syndrom karpálního tunelu a musím podstoupit tuto injekční léčbu a následně operaci rukou. Lékař mi striktně zakázal kojit, prý tento lék prostupuje do mléka. Synovi je 14 měsíců, přesto bych se kojení vzdát nechtěla. Prosím o radu. Děkuji Eva

Milá Evko,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli popri tejto liečbe pokračovať v dojčení. Dojčenie je aj v prípade, že váš syn má 14 mesiacov, nesmierne dôležité pre jeho aj vaše zdravie. Navyše tento liek je z hľadiska dojčenia ideálny, pretože či v injekčnej forme alebo napríklad aj vo forme tabletiek s obsahom rovnakého liečiva (diklofenak) nepredstavuje počas dojčenia žiaden problém, keďže diklofenak je z viac ako 99 % viazaný na bielkovinu a teda nie je k dispozícii na vylúčenie do materského mlieka - inými slovami, nebude sa v materskom mlieku nachádzať.

Prečítajte si k tomu aj tieto informácie:
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Veral 75 injekčně během kojení