Kojenie a lieky

Eva    25.11.2014, 19:03

Beriem od tlaku dopegyt 1-0-1, magnezium 1-1-1 a Lthyroxin na znizenu funkciu stitnej zlazy 1-0-0. Chcela som sa poradit ci budem moct kojit. + ako je to s kojenim a uzivanim inych vitaminov ako zelezo, pyridoxin,vit E. Dakujem za radu.

Milá Eva,

tieto lieky aj vitamíny a minerály môžete pri dojčení užívať. Pokračovať v dojčení je v tejto situácii bezpečnejšie, ako nedojčenie aj pre vás, aj pre vaše bábätko. Ani jeden z týchto liekov nie je pre dojčenie prekážkou. Môžete popri nich dojčiť bez obmedzení.

Prečítajte si k tomu aj tieto informácie:
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie a lieky