Narkoza a endoskopia

Eva    02.12.2014, 09:41

Dobry den, nas dvaapolrocny syn sa lieci na reflux. Kedze mu kyselina znicila zubky az mu hnisaju dasienka, caka ho trhanie zubkov v narkoze. Rozhodli sme sa zaroven absolvovat aj endoskopiu, ktorej by sa vyhladovo zrejme nevyhol. Co sa dojcenia tyka, radite dojcit do dvoch hodin pred narkozou. Mozme sa toho drzat aj v pripade ze mu bude zaroven robena endoskopia? Dakujem.

Milá Eva,

áno, aj v prípade, že bábätko bude absolvovať endoskopické vyšetrenie v celkovej anestéze, sa materské mlieko považuje za „čistú tekutinu“ a je možné synčeka dojčiť do dvoch hodín pred narkózou. Endoskopia túto skutočnosť nijako neovplyvňuje. Držíme palce nech všetko dobre dopadne!Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Narkoza a endoskopia