Kortikoidy a dojčenie

Ivana    12.12.2014, 14:32

Dobry den, na prstoch na rukach sa mi objavil ekzem. navstivila som koznu lekarku, a ta mi naordinovala liečbu kortikoidmi, pricom mi vyslovene zakazala dojcit. Chcela by som sa spytat, ci mozem pokracovat v dojceni svojej dcery. Dcerka ma 2,5 roka, uspesne sa dojcí na poziadanie aj pocas dna a velmi nerada by som ju na odporucanie koznej lekarky nasilu odstavovala. Dakujem za odpoved. Iva

Milá Ivana,

môžete používať kortikoidy a popritom dojčiť bez obmedzení. Kortikoidy, ktoré budete používať nijako nezvyšujú množstvo kortikoidov, ktoré sa prirodzene nachádzajú v materskom mlieku za bežných okolností. Nie je jediný dôvod na to, aby ste dcérku odstavili. 

Pre vaše zdravie (pretože dojčenie je dôležité aj pre zdravie matiek) ako aj pre zdravie vášho dieťatka je dôležité, aby ste v dojčení pokračovali počas toho, ako spomínané lieky užívate. Nehovoriac o tom, že ak by išlo o zdravotný problém dieťaťa vo veku vašej dcérky, by dostalo tieto isté lieky.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kortikoidy a dojčenie