Kratkodobe uzivanie Norethisteronu na posunutie menstruacie

Maria    02.06.2015, 19:09

Dobry den, dojcim (na poziadanie, aj aktivne ponukam) 21mes. syna. Neberiem ziadnu horm. antikoncepciu, menstruacny cyklus mi nabehol po 14 mes. po porode. Mozem si dat predpisat liek Norethisteron na posunutie menstruacie o par dni pocas letnej dovolenky? Neprenikne liecivo do mlieka? Dakujem za odpoved.

Milá Mária,

pre synčeka nepredstavuje užívanie tohto lieku problém, v dojčení môžete pokračovať.

Jediná vec je, že užívanie tohto lieku s vysokou pravdepodobnosťou zníži tvorbu mlieka, čo by pri maličkých bábätkách mohol byť problém, ale pri deťoch vo veku vášho syna to problém pravdepodobne nemusí byť, pretože deti v jeho veku sú ochotné sa dojčiť bez ohľadu na množstvo mlieka, ktoré pri tom vypijú.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kratkodobe uzivanie Norethisteronu na posunutie menstruacie