Kojenie a pitny rezim 16 m batolata

veronika    25.04.2012, 08:36

dobry den chcela som sa opytat ci malej 16 m dcerke staci vypit 2 az 3 dc cajiku vody ked je cly den dojcena to znamena ze za den mame aj 6 az7 dojceni dakujem za odpoved

Milá Veronika,

na vašu otázku nájdete veľkú časť odpovede tu:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=293

Do príjmu tekutín počas dňa sa počítajú aj tekutiny získané počas jedla z polievok, ovocia, a pod., prípadne aj príkrmy môžu byť tekutejšie, ak by to tak dieťatku vyhovovalo. To znamená, že ak je dieťatko dobre dojčené v kombinácii s príkrmami mu množstvo tekutín, ktoré uvádzate, môže postačovať. Dostatočný príjem tekutín môžete sledovať podľa farby moču, ktorý by v ideálnom prípade mal byť bezfarebný - čím viac žltý alebo tmavožltý, tým je hydratácia horšia.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie a pitny rezim 16 m batolata