Vyber znamienka a lokalna anesteza

Kristina    04.05.2012, 12:14

Dobry den, po skonceni sestonedelia mam planovany vyber znamienka na chrbte s pouzitim lokalnej anestezy. V tom obdobi samozrejme planujem plne dojcit a teda neviem, ci je nutne pripravit si vopred odstriekane mliecko na krmenie na nejaky cas po zakroku, alebo mozem kojit okamzite. prosim poradte mi. Dakujem

Milá Kristína,

všetky lokálne anestetiká (mezocain, lidocain) použité vo vašom prípade pri výbere znamienok alebo pri ošetrení zubov sú úplne bezpečné a bez obáv môžete dojčiť hneď po zákroku. Je zbytočné pripravovať si dopredu mlieko alebo mlieko odstriekavať.

Môžete si prečítať aj podobné predchádzajúce otázky:

Dojčenie a vyberanie znamienok:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=33

Dojčenie a trhanie zubov:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=181

Dojčenie a celková anestéza:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=132

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Vyber znamienka a lokalna anesteza