Otazka - jedlo dojciacej matky

Katka    16.05.2012, 10:32

Dobrý den, chcela by som sa opytat po akom case to co zje dojciaca mamicka je v mliecku??? Keby som zjedla nejaku alergennu potravinu aby som mohla prist na to ze to dietatku skodi.

Milá Katka,

na otázku toho, za akú dobu sa niečo zo stravy matky objaví v materskom mlieku, nie je jednoduché odpovedať. Pri rôznych potravinách a za rôznych okolností to trvá rôzne dlho. Ale čo je najdôležitejšie, z hľadiska vášho stravovania a dojčenia nie je táto informácia dôležitá, pretože okrem toho, že nie je jednoduché určiť čas, nie je taktiež jednoduché určiť, čo presne je alergická reakcia. Navyše, aj pri alergickej reakcii ešte nie je isté, že sa znovu zopakuje. Materské mlieko a jeho variabilita je tým najlepším spôsobom, ako pripraviť dieťatko na prijímanie jedla a minimalizuje možnú alergickú reakciu. Z hľadiska vášho stravovania je dôležité, aby ste počas dojčenia jedli bežnú zdravú stravu, aby ste sa v jedle neobmedzovali bezdôvodne. Ak by ste mali nejakú konkrétnu obavu vzhľadom na správanie bábätka či vzhľadom na jeho zdravotný stav, napíšte nám na dojcenie@mamila.sk.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Otazka - jedlo dojciacej matky