Dojcenie a prsia

perla    30.05.2012, 19:52

Dobry den. Je pravda ze po dlhsom dojceny ako je 1,5 roku sa zmeni tvar prs,teda ostanu ovisnute? Je to pravda alebo vymysel? A ak je to pravda tak za ako dlho sa zmeni tvar pri dojceny? Chcem dojcit co najdlhsie ale ma to aj vplyv na prsia? Dakujem

Milá Perla,

neexistujú žiadne štúdie, ktoré by dokazovali, že treba po 1, 5 roku prestať dojčiť z dôvodu ovísania pŕs. Vaše prsia nebudú vyzerať o nič lepšie, ak prestanete dojčiť, naopak dlhé obdobie dojčenia dáva prsníkom pravdepodobne vyššiu šancu prispôsobiť sa postupne klesajúcej tvorbe mlieka. A nielen to, dlhé dojčenie je dobré nielen pre zdravie vášho dieťatka, ale aj pre vaše zdravie. Ide o viac než len o tvar prsníkov - ide o zníženie rizika rakoviny prsníkov, endometria, maternice, osteoporózy a podobne. 

Prsia nezostávajú rovnaké, nech by ste robili čokoľvek. Menia sa v tehotenstve, po pôrode a nanešťastie aj s vekom.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a prsia