Spánok

Katka    17.06.2012, 17:33

Dobrý deň,už som Vám písala,ohľadne problémov so zaspávaním a úzkosťou s tým spojenou. Mala som dva razy aj panický atak,ktorý som však zvládla predýchaním. Pocit úzkosti sa u mňa dostavuje pred spaním alebo pri pomyslení na to aká bude zase noc. Chcem sa poradiť,či by som mohla krátkodobo užívať lieky na spánok-hypnotiká alebo sedatíva. Dojčenie dcérky je pre mňa veľmi dôležité, práve aj po psychickej stránke. Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď. Katka

Milá Katka,

áno, máte pravdu, dojčenie je veľmi dôležité nielen pre vašu dcérku, ale aj pre vás po psychickej stránke. Je dôležité, aby ste pokračovali v dojčení.  Vo všeobecnosti sa väčšina liekov, na ktoré sa pýtate, môže popri dojčení užívať. Avšak najlepšie je napísať konkrétny liek, ktorý by ste mali užívať, a podľa toho vám potom môžeme odpísať. Pri stavoch, ktoré popisujete je dôležité, aby podnikli kroky, ktoré vám pri vašich stavoch efektívne pomôžu, a zároveň pokračovali v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok