Mrazenie MM

Lydia Minarikova    23.06.2012, 05:42

Dobyr den, chcem sa opytat, ako mam postupovat pri pumpovani mlieka na uceli zmrazenia, aby malemu mliecko nechybalo. napriklad, ze si vypumpujem a on sa o hodinku/polhodinku prihlasi, ze chce papat, aby mal dost mliecka. tiez by ma zaujimalo, ze ako dlho mlieko vydrzi v mrazaku a napriklad, v com ho mrazit. vypumpovala som si 100 ml rano, ale nechala pre pripad v ladnicke, nebolo mi ho ale potreba, preto som ho presunula na druhy den okolo obeda do mraznicky v tej istej flaske, od medeli, do kt.som ho vypumpovala. da sa po tomto case este pouzit, ci uz somho presunula neskoro? dakujem za vysvetlenie. lydia

Milá Lýdia,

samozrejme, že ho môžete použiť. Materské mlieko má rozličné látky, ktoré umožňujú jeho použite po veľmi dlhú dobu od odsatia či odstriekania. To, čo ste urobili, je úplne v poriadku. Mlieko môžete použiť. Materské mlieko vydrží v chladničke a v mrazničke veľmi dlho. Na skladovanie materského mlieka môžete využívať akékoľvek nádoby, ktoré vyhovujú z hľadiska hygienického atď.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok