Dojcit dokedy chce dieta?

Hanka    10.06.2022, 13:21

Dobry den, chcela by som poprosit o vas nazor. Precitala som si vasich strankach vela zaujimavych informacii, srdecna vdaka za to, co robite. Mam 20 mes. syna, dojcim ho. Vsade pisete, ze to mam nechat nanho, kym sa sam prirodzene nerozhodne prestat. Prosim vas mohli by ste mi napisat, kedy to zvykne byt? Samozrejme je to individualne, kazde dieta je ine, ale aby som mala aspon predstavu. Srdecva vdaka, Hanka

Milá Hanka,

áno, deti sa prestanú dojčiť, lebo ide o prirodzený vývojový míľnik, ktorý dosiahnu, a stane sa to vtedy, keď sú pripravené, rovnako, ako začnú chodiť, rozprávať a podobne. Väčšinou sa to udeje niekedy medzi 3 - 5 rokom.

Skúste si k tejto téme prečítať aj naše ďalšie články:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/dlhodobe-dojcenie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcit dokedy chce dieta?