Ako podporit dojcenie v tychto teplach

Ada    07.07.2012, 20:00

Nas malinky ma 19 dni (nar. v 40 tyz. PH 3420 g momentalne len 3220 g, PD 50 cm), zatial nepribera, je plne kojeny ale nemam dost mlieka pooobede je ustavicne na prsiach a saje a potom place lebo mu uz nic netecie, aj pocikanych plienok je malo, jedna za cele popoludnia, kaka 1x za den. Pijem aj vineu, nelako pivo, aj zasmazenu polievku,... Kojenie je problem v tomto teple, ved aj kravy maju znizenu tvorbu mlieka. Chcela som si kupit benedikt lekarsky a senovku grecku a s nasom meste mi v lekarni povedali, ze to neodstanem, ani na internete som to nenasla, poradte mi kde sa to da zohnat. Homeopatika odmietam brat, aj tak je to len cukor. Dakujem

Milá Ada,

potrebujete okamžitú pomoc s dojčením. Kontaktuje sa s laktačnou poradkyňou a taktiež so svojím pediatrom a situáciu treba hneď riešiť. Vaše bábätko potrebuje, aby dostalo viac mlieka. Poradkyňa vám môže pomôcť vyhodnotiť dojčenie a poradí vám, aké kroky podniknúť, aby váš synček vypil z prsníka viac mlieka.

Skontaktujte sa s poradkyňou pri dojčení, aby zhodnotila pitie bábätka, prípadne jeho pitie porovnajte s videami na našej stránke:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

Okrem toho je potrebné zabezpečiť čo najlepšiu polohu, prisatie tak, aby bábätko dokázalo získať maximum mlieka. Návod nájdete vo videách a fotografiách na našej stránke:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-sa-dieta-prisava/

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/spravne-prisatie-fotky/
Taktiež by vám mohlo pomôcť, ak si bábätko vezmete k sebe do postele, pretože by bolo možné, že v kontakte sa vami sa v noci prebudí a bude sa dojčiť, čo by vám mohlo situáciu uľahčiť.Jedna z dôležitých vecí, ktorú môžete začať robiť hneď je intenzívny fyzický kontakt, ktorý vedie k tomu, že sa bábätko začne zaujímať o pitie z prsníka. Vezmite si bábätko k sebe na hruď medzi prsia vyzlečené len do plienky tak, aby ste boli v kontakte koža na kožu. Môžete to robiť buď počas spania, keď si s ním ľahnete do postele, alebo počas domácich prác, keď si ho len v plienke dáte do nejakého nosiča či šatky.
Pomôže vám tiež, ak bylinkami a inými prostriedkami zvýšite tvorbu mlieka tak, aby ste nemuseli dokrmovať:
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/slabe-priberanie-dietata/

Ak je dokrmovanie nevyhnutné, dokrmujte bábätko priamo na prsníku laktačnou pomôckou, ktorú vás poradkyňa naučí používať:
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-dokrmit-priamo-na-prsniku/

Dojčenie by nemalo byť problém napriek teplu, dojčenie môže bez problémov fungovať aj v teple. To, čo ste popísali, je otázka, ktorá nezávisí od tepla, a vyžaduje si okamžité riešenie.

Čo sa týka senovky gréckej a benediktu lekárskeho - dajú sa nájsť na internete, skúste hľadať prípravky v kapsuliach, prípadne konktaktujte poradkyňu, ktorá vám bude vedieť povedať, kde sa najbližšie k vám senovka a benedikt dajú zohnať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako podporit dojcenie v tychto teplach