Vitamín D Vigantol

Ingrid    02.09.2012, 22:09

Dobrý deň, prosím Vás chcem sa opýtať či je potrebné podávať dojčenému dieťaťu vitamín D - Vigantol. Podávať sa má 1kvapka denne do mlieka. Mám 10 mesačného syna. Dojčený na požiadanie plus papáme príkrmy a začíname normálnu stravu. Ďakujem! Ingrid

Milá Ingrid,

všetky deti potrebujú pre svoj vývin vitamín D. Je dôležité, aby váš synček mal dostatok vitamínu D. Je vhodné, aby ste svojmu synčekovi dávali vitamín D v dávke, ktorú predpísal váš pediater.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Vitamín D Vigantol