Elancyl gel pocas dojcenia

Martina    21.06.2017, 08:51

Dobry den, pocas tehotenstva sa mi na brusku spravili nepekne strie, preto som hladala na internete nejaky pripravok, ktory by mi pomohol zasa sa ich zbavit. Momentalne zacinam posledny mesiac tehotenstva a uz som si zakupila Elancyl gel correction vergerures s ktorym mali viacere mamicky dobre skusenosti. Ked gel prisiel, neprijemne ma prekvapilo ked som na obale nasla informaciu ze je nevhodne ho pouzivat pocas tehotenstva a dojcenia. Chcem sa spytat, ako je to s tym dojcenim? Naozaj tento gel nesmiem pouzivat kym budem dojcit aj pokial ho chcem aplikovat len na oblast bruska, nie na prsia? Dakujem :-)

Milá Martina,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, aby ste nemohli tento gél používať. Ide o lokálnu aplikáciu, čo znamená, že do materského mlieka sa nedostane nič. Gél môžete aplikovať aj na prsníky počas dojčenia, ak to budete potrebovať – jediná vec, ktorú skúste zvážiť je, či gél nie je príliš voňavý, aby sa nestalo, že bábätko by malo problém sa prisať kvôli zmäteniu zvláštnou vôňou. Čuch je pre bábätká dôležitý pre dojčenie.

Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby používať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Elancyl gel pocas dojcenia