Impetigo na bradavce

Magdaléna    06.07.2017, 15:14

Dobry den, kojím roční dítě, kterému pediatr diagnostikoval na nosíku stafylokokovou vyražku impetigo, kterou léčíme Framykoinem. Vyrážka se zmenšuje.Mě se také na jedné bradavce objevily male bílé puchyřky. Při kojení (hlavně zezačátku) mě bradavka bolí, ale není to velká bolest. Už to mám týden, a mírně se to zhoršuje. Může jít také o impetigo, mohu bradavku mazat Framykoinem? Kojím asi 6x/den plus v noci docela často. Při jednom kojení prsa několikrát vystřídám. Děkuji.

Milá Magdaléno,

cez internet nie je možné zdiagnostikovať to, čo opisujete na bradavke. Impetigo u dieťatka nemusí znamenať, že pľuzgieriky, ktoré pozorujete na bradavke, predstavujú tiež impetigo. Na bradavke sa môžu vyskytnúť rozličné infekcie, ktoré by bolo dobré zdiagnostikovať a liečiť cielene. Framykoin môže zabrať v prípade, že infekcia je bakteriálneho pôvodu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Impetigo na bradavce