Potrebujem odist od plne dojceneho babatka

erika    13.09.2012, 14:44

Moja dcerka ma 7 tyzdnov a doposial je vylucne plne dojcena. S prichadzajucim vecerom je placliva. Ked je uvolnim vetry rektalnou cievkou a okupem ju tak sa ukludni a pekne zaspinka. Teraz budem potrebovat od nej raz v tyzdni kvoli skolskym povinnostiam odchadzat na cca max 8 hodin. Trapim sa s otazkou ako zabezpecit je krmenie. Chcem si odsavat materske mlieko ale neviem ako jej ho podavat. Moze take male babatko dostat mlieko z flase a kolko resp. Ako casto? Pocas tych osmich hodin by som vedela raz Max dvakrat prist k babatku a nadojcit ho. Dakujem.

Milá Erika,

toto nie je jednoduchá otázka, aj vzhľadom na to, že vaša dcérka je ešte veľmi maličká. Skúste uvažovať nad rôznymi možnosťami:

a) najideálnejšie by bolo, ak by vám dcérku priniesli na dojčenie do školy, a to tak, aby ju nebolo potrebné kŕmiť mimo prsníka. Na toto máte aj zo zákona nárok a možno by sa dali nájsť možnosti, ako to realizovať. Ten, kto sa bude o bábätko starať, s ním aj tak musí byť, takže by mohol byť v blízkosti školy a podľa potreby vám dcérku nosiť. Nebude to tak stále, dcérka bude rásť a už na ďalší semester to celé bude vyzerať inak, pretože bude môcť jesť príkrmy. Navyše tým, že je maličká, je možné, aby ste si do školy zobrali so sebou, v nejakom nosiči by sa mohla neobmedzene dojčiť a možno by jej prítomnosť nikomu nevadila.

b) ak by ste si chceli mlieko odsávať, toto je samozrejme možné, ale treba vedieť, že akékoľvek kŕmenie bábätka mimo prsníka môže byť potenciálne rizikové, a môže sa prejaviť odmietaním prsníka, pričom toto nemusí nastať hneď, môže ísť niekedy aj o mesiace. Fľaša v kombinácii s cumlíkom predstavujú pre dojčenie možný problém. Zmäteniu fľašou sa dá predísť tým, že by dcérku kŕmili odsatým mliekom z pohárika podľa tohto materiálu:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/krmenie-po-prste-a-poharikom/

V kažom prípade, kedykoľvek budete môcť prísť a bábätko nadojčiť, tak to bude veľké plus.

Prečítajte si aj tieto naše predchádzajúce odpovede na podobné otázky:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=548

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=529

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=533Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Potrebujem odist od plne dojceneho babatka