Uštipnutie osou do prsníka

Alžbeta    06.07.2017, 20:04

Dobrý deň, ustipla ma osa neďaleko dvorca, na druhý deň opuch a svrbenie. Prenáša sa jed do mlieka? Syn je tri dni vyhadzany ( akoby potrav.alergia). Ďakujem

Milá Alžbeta,

nemusíte mať obavy, dojčiť môžete aj po uštipnutí osou, toto nijako neovplyvní zloženie ani tvorbu materského mlieka. Osí jed sa skladá z viacerých látok, ktoré najprv len zostávajú lokalizované na mieste uštipnutia a následne, keď bolesť prestane, prestane preto, že sa tieto látky krvou roznesú a teda zriedia. Z tohto dôvodu je hladina týchto látok v krvi mimoriadne nízka, nehovoriac o tom, že časť týchto látok sú peptidy a enzýmy, ktoré sa do materského mlieka nedostávajú.

Je veľmi ťažké určiť príčiny vyrážky vášho synčeka, alergia sa môže u neho vyskytnúť z mnohých dôvodov a alergickú reakciu môžu spôsobiť aj nepatrné množstvá rôznych látok.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Uštipnutie osou do prsníka