Allimax

Helena    21.07.2017, 17:30

Dobrý deň,chcem sa informovať dojčim synčeka má 11tyždňov a od pôrodu mám problémy s infekciami-momentálne gynekologické -z minulosti mám dobré skúsenosti s prípravkom allimax-mohla by som ho užívať aj teraz?dávka pri gynekologických problémoch je ale dosť vysoká 900mg allicínu-5ks denne a k tomu 2ks candystop ...môžem?nechcem ublížiť . ďakujem za radu Helena

Milá Helena,

oba tieto prípravky môžete počas dojčenia užívať a to aj dlhšie ako mesiac, pre vaše bábätko aj pre vás je bezpečnejšie pokračovať v dojčení.

Okrem toho je pre vás dôležité vedieť, že v prípade potreby by ste mohli užívať aj klasické lieky, ktoré ženy pri gynekologických ťažkostiach užívajú. Prečítajte si k tomu tento materiál:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok