Moje dieťa sa dojčí raz za deň - od večera do rána

Mia    17.09.2012, 17:49

Dobrý deň, som matka 4 ročného dieťaťa, ktorého stále dojčím. Všetko by bolo v poriadku, az na to, že syn chce byť dojčený takmer celú noc... Isté obdobie prespal celú noc, alebo sa prebudil nad ránom a potom znovu zaspal. V poslednej dobe ale večer zaspáva na prsníku a mám pocit, že sa dojčí takmer stále až do rána. Viem, že má teraz ťažšie obdobie, po prázdninách si opäť privyká na škôlku. Chcem sa spýtať, či v tomto veku je takéto nočné dojčenie ešte prijateľné... Ďakujem za odpoveď. M

Milá Mia,

je možné, že to, čo popisuje, je spojené s tým, že syn začal chodiť do škôlky a potrebuje si na novú situáciu zvyknúť a dojčenie mu v tom pomáha.

Zároveň mnohé deti majú rozličné fázy, v ktorých sa budia málo alebo vôbec, a potom sa znovu začnú budiť, a to aj bez zjaveného podnetu. Ale dobrá správa je, že pravdepodobne už onedlho vášho synček bude spinkať bez prebúdzania a pravdepodobne aj postupne nebude dojčenie potrebovať vôbec. Niekedy takéto zmeny prichádzajú náhle a úplne neočakávane. Je možné, že teraz sa vám bude zdať, že to takto bude večne, a potom sa to úplne prekvapivo zmení.

Ale samozrejme takéto nočné dojčenie nie je v jeho veku neobvyklé a je prijateľné. Pokračujte v tom, čo robíte, jedného dňa budete na toto obdobie s láskou spomínať.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Moje dieťa sa dojčí raz za deň - od večera do rána