Dojcenie a interferon

Alena    19.09.2012, 22:39

Viete mi poradit, ci sa mozu pocas dojcenia uzivat lieky na sklerozu multiplex teda interferony..?neviem sa k tomu nikde dopatrat, ci je nejaka taka studia, vsade pisu len ze sa neodporuca..dakujem

Milá Alena,

na vašu otázku je veľmi jednoduchá odpoveď: áno, interferón, môžete bez obáv užívať počas dojčenia, pretože interferon je príliš veľký na to, aby sa dostal do materského mlieka.  A bez ohľadu na veľkosť interferónu, ktorá spôsobuje, že sa v materskom mlieku nebude nachádzať, tak interferón, má aj iné vlastnosti, pre ktoré by pre dojčené bábätko nepredstavoval žiaden problém. Takže počas užívania interferónu pokračujte bez obáv v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a interferon