Dojčenie, zaspávanie, spánok

Monika    05.09.2017, 08:44

Dobrý deň synčeka (8 mesiacov, prikrmovaný, bez cumla, pije výlučne materské mlieko) uspávam cez deň v nosiči/v šatke napojím ho na prsník a po upojojený, zaspatí (keď už okolo 10-15min spí) ho vyklápam na posteľ pričom on ešte prsko nepustil (keď mu ho vyberiem hľadá ho, chce sa napojiť) po vyklopený teda sa začne budiť poplakáva, hľadá prsko teda ja sa rýchlo vypnem z nosiča/šatky a priľahujem k nemu a napojím ho, čím sa upokojí a už v podstate zaspáva, ešte si nejaký čas podudká a zväčša sa sám odpojí a spí ale keď to trvá pridlho a viem, že už spí odpojím sa ja. Chcem sa preto opýtať, či z hľadiska dojčenia(tvorba mlieka a pod.) je to správne? A ak by ste mi vedeli odpovedať i z hľadiska spánku nenarušujem mu ho, obávam sa aby nemal z dlhodobého hľadiska problém. Ďakujem :)

Milá Monika,

to, čo popisujete, robí mnoho matiek na celom svete. Vám aj vášmu dieťatku to zjavne vyhovuje, nie je potrebné to nijako meniť a riešiť. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie, zaspávanie, spánok