Zubni kaz

Anna    14.09.2017, 09:55

Dobrý den, dcera má dva roky,je stále kojena. Začínají se jí kazit zuby,zubařka mně doporučila přestat kojit,hlavně v noci. Jak můžu zastavit kazivost zubů u dcery?

Milá Anno,

mýty o tom, že dojčenie poškodzuje zúbky dieťaťa, sú bohužiaľ veľmi časté. Dojčenie predstavuje jeden z hlavných nástrojov pre správny vývoj ústnej dutiny, postavenie zubov a materské mlieko ako také zuby nepoškodzuje. Táto téma je taká častá, že sme k nej viackrát publikovali rôzne články, z ktorých ten najdôležitejší pre vás je tento:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/veda-zuby/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok