Celu noc na prsku 2 rocny

Lenka UK    25.09.2017, 08:47

Uz niekolko mesiacov moj 2 r syn plne kojeny je skoro celu noc hore a potrebuje prsnik. Chvilku si cucne a potom dudla a zaspi. 5-10 a zase dookola to iste. Nevladzem uz dalej cez den fungovat mam aj druheho syna ktory zacal skolu a treba s nim stavat do skoly... odstavit alebo ako zmenit a naucit aby spal v noci.? Uz je to dost dlho.

Milá Lenka UK,

pre správanie vášho dieťatka existujú vysvetlenia o detskom spánku a súčasne je pochopiteľné, že ak máte povinnosti, kvôli ktorým nemôžete spať dostatočne dlho, cítite sa vyčerpaná.

Odporúčame vám prečítať si tieto vysvetlenia a tipy pre zjednodušenie nočného dojčenia:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne-dojcenie/

a získať podporu pre vaše potreby. Možno by ste napríklad vedeli nájsť pomoc, vďaka ktorej by ste sa mohli skúsiť dospať doobeda, kým bude starší syn v škole, alebo naopak poobede. Môže ísť o rôzne formy pomoci – či už niekoho, kto by urobil domáce práce, aby ste mohli spať spolu so synom cez deň, alebo niekoho, kto ho doobeda vezme na prechádzku a vy by ste zatiaľ mohli spať. Nájsť nejaký čas počas dňa na to, aby ste sa aspoň pol hodinku vyspali, môže významne zmeniť to, ako sa budete cítiť. Niektoré mestá poskytujú pomoc dobrovoľníkov, ktorí pomôžu v domácnosti alebo s dieťaťom bezplatne.

Okrem toho môže stáť za to skontaktovať sa s poradkyňou pri dojčení osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby ste prešli spolu to, či sa nemohla znížiť tvorba mlieka. Niekedy (ale nie vždy) je to, že dieťa visí v noci na prsníku, prejavom toho, že cez deň získava málo materského mlieka pri dojčení.

Spolu s poradkyňou súčasne môžete prejsť vysvetlenia a tipy, ktoré ste našli v článku Nočné dojčenie a pokúsiť sa nájsť vám na mieru šité riešenie. Ak vyskúšate úplne všetko a usúdite, že niečo sa musí zmeniť, pokúste sa s poradkyňou prejsť to, aký tip zmeny by ste potrebovali. Dojčenie nemusí byť všetko alebo nič. Aj keby ste urobili nejaké pravidlá pre dojčenie, neznamená to, že už vôbec nemôžete dojčiť. To, ako nastaviť nejaké pravidlá pre dojčenie, musí vychádzať od vás. Svoje dieťa poznáte najlepšie vy a neriaďte sa preto rôznymi návodmi a stratégiami. Skúste pri snahe o zmenu vychádzať z vášho poznania dieťaťa.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Celu noc na prsku 2 rocny