Vypadavanie vlasov

Jana Čuvalová    01.10.2012, 12:47

Náš Filipko bude mať 4 mesiace a mne strašne vypadávajú vlasy. Vždy som ich mala riedke a tak mam obavy, čo mi z nich ostane. Akú dávku zinku môžem užívať počas dojčenia? Užívam Haemogenic, tam je 10mg a môžem si dopomôcť ešte zvlášť zinkom 15mg?

Milá Janka,

počas dojčenia môžete užívať zinok.

Možno vám pomôže vedieť, že vypadávanie vlasov v tomto období po pôrode (a to relatívne veľkého množstva vlasov), ktoré zažívajú matky po pôrode, sa neskôr zlepší aj bez "liečby". Vypadávanie vlasov nesúvisí s dojčením. Nebojte sa, vlasy Vám zostanú :-)Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Vypadavanie vlasov