Lapacho

Kristina    11.10.2017, 08:58

Dobry den,videla som,ze ste yz odpovedali na.otazky ohladom caju lapacho,ale predsa by som.sa.spytala,ze preco sa vsade uvadza,ze sa neodporuca tehotnym a dojciaciom zenam. Mala som.v umysle spravit si trojtyzdnovu kuru, kvoli zdravotnym problemom, ale to radsejodlozim na neskor,po precitani tychto varovani.ale rada by som si davala tento caj v zime aspon par krat.do tyzdna.syncek ma 9 mesiacov, dojci sa intenzivne a malo papa ine jedla. Hlavne materske mlieko.znamenalo by to nejake riziko pre neho ? Dakujem

Milá Kristína,

nie je dôvod, pre ktorý by ste nemohli piť čaj lapacho. Letáky často uvádzajú informáciu, ktorú spomínate. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok