Užívání léku při kojení

Slávka    20.10.2017, 17:13

Dobrý den, chtěla bych se poradit o možnosti užívání léku na kašel při kojení. Synovi je 13 měsíců. Lék se jmenuje "Erdomed" a v příbalovém letáku je uvedeno "Pro užívání přípravku v těhotentství a v období kojení musí být zvlášt závažné důvody". Děkuji.

Milá Slávko,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod, pre ktorý by ste nemohli užívať tento liek. Pokračujte v dojčení tak, ako to vaše dieťatko potrebuje, dojčenie nijako neobmedzujte a nečasujte.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Užívání léku při kojení