Užívání Esoprexu a Neurolu

Lea    22.10.2017, 08:40

Dobrý den, je možné kojit při užívání léku Esoprex a k tomu ještě při občasném užití Neurolu? Děkuji.

Milá Lea,

oba lieky môžete užívať počas dojčenia. Matiek, ktoré tieto lieky užívajú po pôrode, je pomerne veľké množstvo. Ani Esoprex ani Neurol nie sú lieky, ktoré by počas dojčenia boli kontraindikované a práve naopak, je dôležité, aby bábätko bolo v tejto situácii dojčené. Je to dôležité pre jeho zdravie ako aj pre vaše. Pri oboch liekoch môžete dojčiť bez obmedzení, nemusíte dojčenie časovať podľa užívania liekov. 

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Užívání Esoprexu a Neurolu