Riedka stolica

Miska    24.10.2017, 09:12

Dobrý deň zas píšem a prosím vás o odpoveď. Mala v 6tyzdnov plne kojena ma riedku stolicu a aj dva riadky krát za deň. Niekedy hustejšiu niekedy vodovu niekedy taky stred ani hustá ani riedka. Je to prosím vás v poriadku? Zatiaľ priberá krásne. Za tri týždne 760g.dakujem za odpoveď

Milá Miška,

konzistencia stolice môže byť riedka, hustá, kašovitá. Ak je bábätko výlučne dojčené, nemala by byť formovaná. Tzv. „praženicová“ stolica nie je konečný cieľ dojčenia. Podstatné je, ako sa bábätko správa. Ak je spokojné, dobre priberá a dobre, výdatne sa dojčí, tak nie je potrebné robiť nič.

Ak bábätko nie je spokojné a nepriberá dostatočne, problém nie je konzistencia alebo farba stolice, ale dojčenie. Riešenie spočíva v zlepšení dojčenia. A toto sa zdá, že nie je váš prípad, takže bez obáv pokračujte v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Riedka stolica