Mokvave fľaky na dvorcoch

Jana    25.10.2017, 09:53

Dobrý deň, dojcim 2,5mes dieťa a zopár dní ma trápia mokvave červené fliaciky na dvorcoch,ktoré nebolia,skôr svrbia. Ostávajú mi na prsnych vlozkach žlté fľaky. Skúšam imazol krém, ale po 3 dňoch nevidím zlepšenie ani zhoršenie. Prosím Vás o radu. Ďakujem. Jana

Milá Jana,

odporúčame vám stretnutie s poradkyňou pri dojčení osobne:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

pretože problémy s prsníkmi a bradavkami nie je možné diagnostikovať prostredníctvom internetu. Váš popis situácie sa najviac podobá na zápal Montgomeryho žliazok na dvorcoch bradaviek. V tejto situácii je dôležité preliečiť dvorce:

http://ibconline.ca/wp-content/uploads/2017/03/Candida-Protocol.pdf

a spoločne s poradkyňou odlíšiť, či sa nedeje pri dojčení niečo, čo tieto oblasti dvorcov bradaviek poškodzuje. V tomto smere bude kľúčové vyhodnotiť pitie bábätka a jeho prisatie k prsníku. Výsledkom akejkoľvek správnej polohy by malo byť správne asymetrické prisatie, pri ktorom dolná pera bábätka pokrýva väčšiu časť dvorca ako horná pera a nos sa prsníka nedotýka. Od správneho prisatia totiž závisí dobré pitie bábätka. Poradkyňa pri dojčení skontroluje tiež uzdičku pod jazykom bábätka, ktorá môže spôsobovať časť tej situácie, ktorú popisujete.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mokvave fľaky na dvorcoch