Dojcenie a antibiotika

Lucia    24.10.2017, 14:48

Dobry den, chcem sa opytat ci mozem pokracovat v dojceni a uzivat antibiotika Fromilid 250 klaritromycin. Babetko ma dva mesiace a je doteraz plne dojcene. Dakujem.

Milá Lucia,

áno, môžete pokračovať v dojčení počas užívania oboch týchto liekov tak ako doposiaľ, bez obmedzení, nečasujte dojčenie s ohľadom na lieky. Pre vás aj vaše bábätko je v tejto situácii bezpečnejšie pokračovať v dojčení.  Prečítajte si k tomu aj tieto informácie:

http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/choroba-matky/

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

Pre zaujímavosť si prečítajte aj túto otázku z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1042Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a antibiotika