Amoxicillin / Clavulanic Acid Mylan 500mg/125mg

Kristína    30.10.2017, 15:59

Dobrý deň Už tu bolo viac príspevkov na tému antibiotik pri dojčení,no mňa by zaujímalo,či môžem počas dojčenia užívať konkrétne tieto, ktoré uvádzam v názve. Plne dojcim, dcérka má 2 mesiace, antibiotika mi predpísal zubár na zub, ktorý sa mi snaží zachrániť. Môžem ich teda užívať? Ďakujem veľmi pekne

Milá Kristína,

z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťa bezpečnejšie pokračovať v dojčení popri tejto liečby. Nemusíte kvôli tejto liečbe dojčenie nijako časovať alebo obmedzovať.

Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Amoxicillin / Clavulanic Acid Mylan 500mg/125mg