Dojčenie a psoriáza

Vladimíra    11.11.2017, 08:51

Dobrý deň,mám 2,5 mesačnú dcérku plne dojčenú.Problémom je psoriáza,ktorú mám aj na prsníkoch a v okolí bradaviek,môžem dojčiť naďalej? Bojím sa,aby dcérka nedostala nejaký ekzém,neobsypala sa a pod. Ďakujem

Milá Vladimíra,

psoriáza je neinfekčné autoimunitné ochorenie. Z hľadiska dojčenia nie je určujúce, že máte ložiská psoriázy na prsníkoch, môžete pokračovať v dojčení, toto pre bábätko nepredstavuje žiaden problém. Práve dojčenie je dôležité v prevencii vzniku autoimunitných ochorení v budúcnosti.

Aj na oblast prsníkov a dvorcov či bradavky si môžete dávať maste, ktoré používate bežne na liečbu iných častí tela.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a psoriáza