Dojčenie/microblanding obocia/očkovanie dietatka

Tatiana    05.11.2017, 11:11

Dobrý deň. Môžem ísť, prosím Vás, počas dojčenia (babätko je len dojčene) trojmesačného bábätka na microblanding obočia? Zároveň bude bábätko teraz očkované, tak v prípade, že by som mohla ísť na microblanding - mám sa tomu radšej vyhnúť v období očkovania? Ďakujem. T.

Milá Tatiana,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli podstúpiť toto ošetrenie. Pigment, ktorý vám aplikujú, ostane lokálne v mieste aplikácie, rovnako znecitlivujúca masť. Ak by ste potrebovali po ošetrení lieky proti bolesti, z hľadiska dojčenia je znova bezpečnejšie pokračovať v dojčení.

Tento zákrok teda nijako neovplyvní ani tvorbu mlieka, ani jeho zloženie. A preto nijako nesúvisí s očkovaním bábätka, toto ošetrenie nemusíte časovať podľa toho, kedy pôjde bábätko na očkovanie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie/microblanding obocia/očkovanie dietatka