Operacia dietata a kojenie

Jana    07.11.2017, 07:56

Dobry den,chcela by som poprosit o informacie ako je to s kojenim dietatka pred a po operacii?do akeho casu pred operaciou ho mozem kojit?syncek bude mat v case operacie hernie 13tyzdnov,je plne dojceny.dakujem velmi pekne za odpoved

Milá Jana,

čo sa týka dojčenia pred operáciou - na túto tému dostanete rozporuplné informácie. Mnohé z nich pochádzajú buď z nepochopenia materského mlieka a jeho zloženia alebo z toho, že ak sa matka dozvie, že nemá dojčiť od polnoci pred operáciou, tak sa predpokladá, že človek odvtedy spí, ale neuvažuje sa o tom, že dojčené deti sa v noci budia a chcú byť dojčené.

Materské mlieko sa z tohto hľadiska považuje za "čistú tekutinu", a preto je možné dojčiť do času 2 hodiny pred operáciou (hoci toto nie je niečo, čo vám musia uznať). Tie dve hodiny bezprostredne predchádzajúce operácii skúste prežiť tak, že dieťatko zabavíte, pripravte si špeciálne na tento účel niečo, čo by ho zaujalo, vezmite si do nemocnice šatku alebo nosič, aby ste ho mohli utíšiť inak, než dojčením.

Na túto tému existuje dostatok štúdií. Po operácii môžete dojčiť hneď, ako dieťatko bude mať chuť a vyjadrí záujem o dojčenie. Nemusí byť predtým schopné vypiť nič iné. Ak má záujem dojčiť a prisaje sa a bude piť, tak dokáže koordinovať všetko potrebné na to, aby aj piť mohlo. Dojčenie po operácii mu najviac zo všetkého pomôže od bolesti i strachu. Držíme palce!Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Operacia dietata a kojenie