Kojení a Fromilid

B.    08.11.2017, 15:50

Dobrý den, mám alergii na penicilin a opět anginu.Paní doktorka mi napsala antibiotika Fromilid.Můžu kojit i s těmito antibiotiky?Mam synka 9 měsíců.Děkuji a přeji hezký den B.Vránová

Dobrý deň,

áno, môžete pokračovať v dojčení počas užívania týchto liekov tak ako doposiaľ, bez obmedzení, nečasujte dojčenie s ohľadom na lieky. Pre vás aj vaše bábätko je v tejto situácii bezpečnejšie pokračovať v dojčení.  Prečítajte si k tomu aj tieto informácie:

http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/choroba-matky/

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojení a Fromilid