Plesnivy chlieb

Jana    09.11.2017, 13:24

Dobry den, prave som omylom zjedla krajec chleba, ktorý bol odkrojeny z plesnivého chleba, čo som si všimla bohužiaľ neskoro. Problém je v tom, že dojčím svoju 8 mesačnú dcéru. Ako teraz postupovať? Mám vynechať dojčenie nejaký čas, kým sa z tela dostanú preč škodlivé látky? Ako dlho? Ďakujem za rýchlu odpoveď ! Jana

Milá Jana,

nemusíte sa obávať, dojčenie nevynechávajte, pokračujte v dojčení tak, ako doposiaľ. Na to, aby sa škodliviny dostali do materského mlieka, musia sa nachádzať vo vašej krvi v takom množstve, že by ste mali príznaky otravy. Preto pri konzumácii malého množstva toxínov, sa do vašej krvi dostávajú malé množstvá a stopové, zanedbateľné množstvá sa môžu nachádzať v materskom mlieku. Takéto množstvá nijakým spôsobom neovplyvnia vaše bábätko a preto nie je potrebné ani čakať, ani si odstriekať mlieko. Len pokračujte v dojčení. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Plesnivy chlieb