Dalacin a milgamma n

Veronika    12.11.2017, 10:34

Dobrý deň mám 18 mesačnú dcéru je dojčena na požiadanie dcérka má zápal stredného ucha a užíva augumentin duo ja mam tiež zápal akoby tvarovéj kosti a užívam dalacin každých 8 hodín bolesti mi neustupuju a v lekárni mi poradili milgamma n len v etapu píše. Ze sa nesmie počas dojčenia v takých dávkach a k tomu ešte ATB nebude vhodnejšie dieťa odstaviť???

Milá Veronika,

ani jedno z týchto liečiv nie je dôvod na ukončenie dojčenia. Milgamma N nepredstavuje vôbec žiadny problém. Antibiotiká, ktoré užíva vaša dcérka, nepredstavujú v tejto situácii žiaden faktor, to, že vy potrebujete užívať Milgammu nijako nesúvisí s tým, že dcérka užíva antibiotiká. Svojou liečbou jej nebudete "pridávať" ďalšie lieky.

Od bolesti tiež môžete prípadne užívať aj lieky proti bolesti - ibuprofén a podobne.

Pokračujte v dojčení bez obmedzení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dalacin a milgamma n