Pecserke - ATB Cefzil 500mg

Gabriela    10.10.2012, 14:17

Dobry den, doktorka mi predpisala ATB Cefzil 500mg kvoli infekcii mocovych ciest. Mam dcerku, ma 4 mesiace a je plne dojcena. Chcem sa spytat, resp. uistit, ci su tieto ATB bezpecne pocas dojcenia? Na letaku pisu ze sa mozu brat pocas dojcenia ak je to nevyhnutne pre pacienta. Lekarnicka mi to tiez odobrila, ze si mam trochu predneho mlieka odstriekat pre istotu. Je to nutne? Dakujem za odpoved.

Milá Gabriela,

popri užívaní spomínaných antibiotík pokračujte ďalej v dojčení tak ako doposiaľ, bez akýchkoľvek obmedzení. Nie, nie je potrebné žiadne mlieko odstriekavať ani dojčenie nijako časovať podľa užívania antibiotík.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Pecserke - ATB Cefzil 500mg