Mozem dojcit ak obe uzivame Enzitol?

Ivana    24.11.2017, 08:37

Lekarka predpisala mne a mojej dcere 11mes. Enzitol tabletky, dcera ma presne vyratanu davku podla hmotnosti. Mozem ju nadalej dojcit ak budem lieky uzivat? Nemoze sa predavkovat?

Milá Ivana,

nie, nemusíte sa obávať a môžete naďalej pokračovať v liečbe, ktorú vám aj vášmu dieťatku naordinovala lekárka. Dcérka nebude dostávať prostredníctvom vášho materského mlieka žiadnu extra dávku navyše, pretože tak, ako aj pri mnohých iných liekoch, aj v prípade tohto lieku do materského mlieka prechádzajú stopové, zanedbateľné množstvá Entizolu, ktoré nijako nenavýšia dávku, ktorú už užíva vaša dcérka. Pokojne pokračujte v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mozem dojcit ak obe uzivame Enzitol?