Kojenie a rakovina

Beata    14.12.2017, 12:57

Dobry vecer,chcem sa opytat...Ak ma matka rakovinu ,o ktorej nevie a koji,moze tak nakazit dieta?Prestupuju rakovinove bunky z krvi do materskeho mlieka? Dakujem

Milá Beáta,

rakovinu nie je možné preniesť na bábätko dojčením. Je možné úplne 100% vylúčiť to, že by dieťa dostalo rakovinu cez materské mlieko. Toto nie je nijako možné.

Nehovoriac o tom, že práve dojčenie pred rozličnými typmi rakoviny chráni a obsahuje komplex látok, ktoré sú schopné zabíjať rakovinové bunky. Je možné, že ak by matka trpiaca rakovinou potrebovala liečbu, niektoré typy liečby nie sú kompatibilné s dojčením, preto v takom prípade ponúkame možnosť konzultovať tieto otázky s farmaceutom na dojcenie@mamila.sk.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie a rakovina