Augmentacia kosti

Adriana    14.12.2017, 12:54

Dobry den.mam 5 mesacnu dcerku,ktora je plne dojcena.caka ma zubny zakrok,konkretne augmentacia kosti a neskor,po zahojeni,implatacia zubnych implantatov.jedna sa o 6 zubov a zakrok ma byt v lokalnej anestezii.zubar mi kazal dcerku aspon na den zakroku odstavit a davat jej odsate mliecko.je tento zakrok bezpecny z hladiska dojcenia?nemozem stratit mliecko?situacia je akutna,pretoze mam v celusti zapaly,takze nemozem zakrok odkladat.dakujem

Milá Adriana,

tento zákrok, ako aj ďalšie ktoré spomínate, ani lokálna anestéza, či lieky, ktoré by ste prípadne potrebovali následne užívať, nepredstavujú žiadny problém pre dojčenie. V tejto situácii je pre vaše bábätko bezpečnejšie pokračovať v dojčení. A áno, jeden deň nedojčenia dokáže výrazne znížiť tvorbu mlieka, nehovoriac o tom, že existujú bábätká, ktoré sa aj po jednom dni nedojčenia už neprisajú. Riziká predčasného odstavenia pre vaše dieťa aj pre vás sú vysoké a je zbytočné ich podstupovať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Augmentacia kosti