Dojcenie a metronidazol

Lenka    15.12.2017, 22:19

Prosím vás, chcem sa opýtať, od dnes mám užívať metronidazol 250 mg tbl každých 12 hodín a dojcim mesačného syna ... je naozaj potrebné odstaviť ?? :(

Milá Lenka,

Tento liek môžete pri dojčení užívať (a to nielen vaginálne, ale aj ako tabletky, teda orálne) a zároveň pokračovať v dojčení tak ako obvykle. Metronidazol sa podáva aj deťom, dokonca aj predčasne narodeným.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a metronidazol