Cefixime innfarm

Katarína    20.12.2017, 18:34

Dobrý deň, rada by som sa informovala či užívanie cefixime innfarm nie je škodlivé pri kojenia? Celá rodina sme ochoreli zo skolky na zápal horných dýchacích ciest a manžel a dcéra užívajú latku amoxicillin/clavulanic, iba mne kvôli kojenia bol predpísaný cefixime, pritom v pribalovom letáku je písané že sa neodporúča podávať pri kojenia. Súčasne sa chystáme na crp vyšetrenie aj s dojcatom. Ak mu budú nasadené taktiež ATB, môžem kojit s ATB a súčasne aj on brat ATB? Nie je lepšie aby som aj ja užívala ATB s účinnou látkou ako oni? Ďakujem katka

Milá Katarína,

váš lekár má pravdu, popri užívaní týchto liekov je bezpečnejšie pre vás, aj vaše dieťatko pokračovať v dojčení.  Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. Ak to bude vhodné z hľadiska vašej terapie, z hľadiska dojčenia nie je problém ani, ak by ste mali užívať amoxicilín a kyselinu klavulánovú, a to ani v prípade, že vaša dcérka užíva rovnaké lieky, do materského mlieka prechádzajú také zanedbateľné, stopové množstvá, že nijakým spôsobom nenavýšite jej dávku liekov.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Cefixime innfarm