Je tu nejaká mamička - alergička,astmatička,ktorá počas kojenia užívala lieky?

Martina    17.10.2012, 22:20

Je tu nejaká mamička - alergička,astmatička,ktorá počas kojenia užívala lieky ventolin alebo simbycort ? Mohli ste ich aj počas kojenia brať naďalej alebo ste mali upravenú liečbu? Moja alergologička má dovolenku a ja neviem čo robiť - či môžem užívať tie lieky.

Milá Martina,

oba lieky môžete užívať, ak ich potrebujete. Ide o lieky, ktoré sa užívajú lokálne, inhalačne, a to z nich okrem iného z hľadiska dojčenia robí vhodnými liekmi pri alergii či astme.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Je tu nejaká mamička - alergička,astmatička,ktorá počas kojenia užívala lieky?