STRAVA

Zuzana    03.01.2018, 19:31

Dobry den, pise sa, ze kojacia matka nemoze jest hrach,karfiol, kukuricu. Kupila som si mrazenu zeleninovu zmes, ktora obsahuje tieto suroviny. Mozem si z nej uvarit polievku? Nebude novorodenca nafukovat? Novorodenec ma tretí týždeň. Ďakujem

Milá Zuzana,

môžete si uvariť akékoľvek jedlo, na ktoré ste zvyknutá a ktoré vám nespôsobuje problémy. Dojčenie nie je obdobím, ktoré si vyžaduje špeciálne stravovanie. Otázky, ako tá, ktorú ste nám položili, dostávame veľmi často a preto máme k tejto témy vypracovaný celý článok, ktorý podrobne vysvetľuje, prečo stravovanie matky v drvivej väčšine prípadov nesúvisí so správaním bábätka, ktoré sa nesprávne považuje za prejav bolesti bruška alebo „koliky“:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/strava/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok