Choroba

Janka    05.01.2018, 07:53

Dobry den, mam 16t babatko, kojim bez prikrmovania a nemame ziadne problemy. Po Novom roku som vsak ochorela a som strasne zahlienena. Neda sa mi hlieny vypluvat, a tak vacsinu prehltnem :( Chcem sa opytat, ci maju hlieny nejaky vplyv na mlieko a babatko, pretoze velke mnozstvo prehltnem :( Dakujem za odpoved.

Milá Janka,

nie, táto situácia nemá žiaden vplyv na zloženie materského mlieka, ktoré sa tvorí z vašej krvi. Pokračujte v dojčení tak, ako to vaše bábätko potrebuje, pretože preňho je dojčenie teraz nesmierne dôležité aj z pohľadu toho, že dostáva cez materské mlieko protilátky proti chorobe, ktorou trpíte, spolu s množstvom imunitných látok a probiotických baktérií a tým mu pomáhať chrániť sa pred vašou chorobou.

Okrem toho si prečítajte tento článok:

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-a-prechladnutie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok